Yağmur Sonrası


Aslında uzun zaman önce okudum ama yazmak yeni nasip oldu. Daha önce Sarah Jio'nun kitabını okumamıştım ama merak ediyordum. Bu kitabından sonra favori yazarlarımdan oldu. Diğer kitaplarını da alıp okumak istiyorum :)

Kitabın konusu;

Anne'nin torunu birgün büyükannesine gelen bir mektup bulur. Anne bu mektup ile gençliğine döner.

2. Dünya savaşı zamanları... Anne nişanlı bir kızdır. Hopidik arkadaşı Kitty yüzünden nişanlısına olan aşkını ve hayatını sorgulayarak arkadaşıyla birlikte Bora Bora adasına savaş hemiresi olarak giderler.

Anne sürekli kendisine nişanlı olduğunu hatırlatırken umulmadık birşey olur ve adadaki askerlerden birine aşık olur.

Adada buldukları ıssız bungolovda onlar için hayat toz pembedir. Ta ki adada bir cinayet işlenene kadar.

Kitabı uzun zaman önce okuduğumdan aklımı tam toparlayamadım konusunu bu kadar yazabildim. Ama kitap çok güzeldi tavsiye ederim :) Konusunu daha iyi anlamak için arka kapak yazısını okuyabilirsiniz :)Arka kapak yazısı;

II. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, II. Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir?

Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?
Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio'dan muhteşem bir başyapıt... Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.

"II. Dünya Savaşı'nda Pasifik'in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi."
Kristin Hannah

1 yorum:

  1. huzurlu bir çay molasında size eşlik edebilecek bir kitap. sonu ise sizi mutlu edecek bir şekilde biterek şirin bir tat bırakacak.

    YanıtlaSil