Neredesin "Kalbi Kırık Serseri"?

Kalbim aşkının bir esiri
Seven kalpse bir serseri
Sevgi Tanrı'nın eseri
Sevdim oldum serseri
Ne gündüzüm gecem var
Koca dünya bana dar
Çok üzgünüm, kederli
Kalbi kırık serseri
Kalbim aşkının esiri
Oldum avare sevgili
Çekilmez oldu bu hayat
Veda edip gitmeliAcaba bu şarkı neden bu kadar güzel? Söyleyen mi güzel söylemiş? Sözleri mi güzel? Müziği mi güzel?
Hepsi güzel ama bence en önemlisi o yıllar. 60 ve 70'li yılların şarkıları bir harika. Hele filmler. Tamam çoğu zaman saçmalıklarına gülüyoruz ama ben o yıllardaki samimiyeti bulamıyorum.
Hakaret ederken bile "Kuzum n'oluyorsunuz? Deli misiniz siz?" diye kibarlığın kitabını yazmışlar :DPeki biz bu filmleri neden doğru düzgün izleyemiyoruz?


Çocukluğumdan beri Yeşilçam filmlerini izlemeye bayılırım. Ama 80'ler değil. 60 ve 70'ler. Şimdilerde tv de verdikleri filmlerin çoğu sahnesini makaslıyorlar. Hatırlıyorum eskiden izlerken yoktu böyle birşey. Aaa diyorum şurada şu olacak, çat sahne kesiliyor :( Yahu zaten kırk yılda bir veriyorsunuz filmleri bari onları da tam verin. İnternette bile bulunmuyor doğru düzgün. Hadi diyelim kitap alacağım parayla bu filmlerin DVD lerini alayım. Onu da bulamadım. Yoksa ben mi aramasını bilmiyorum :/ Şu şarkının filmini "Hayatım Sana Feda" o kadar aradım ki. Ya arkadaş sinemada yayınlanıyor da biz mi izlemiyoruz? Ne bu cimrilik. 100 sene öncesinin filmi koyun şunları internete de bizim gibi Yeşilçam aşıkları faydalansın. Zaten sayımız çok değil. Acıyın bize :D Youtube da sadece eski filmlerin şarkıları var. Bari onları kaldırmayın insafsızlar :")
Biri çıksa da bana o yılların tüm güzel filmlerini hediye etse.. Ah ne güzel olur :D

~~
Reklam linkime tıklarsanız sevinirim :)

1 yorum: