Shannara Chronicles (2016-...)


Shannara Chronicles ya da diğer adıyla Shannara Günlükleri aynı adlı fantastik edebiyat türündeki kitap serisinden uyarlama bir dizi.
Son zamanlarda bu tür daha da sevilmeye başlandı. Dünyada artık ne tür kötülükler ve felaketler olmuşsa bu dünya bitmiş yerine yeni bir dünya kurulmuş. Bu yeni dünyada Elfler, insanlar, troller ve daha bir çok garip topluluk bulunuyor. 
Herkes kendi halinde yaşarken birgün kutsal ağaç Ellcyrs'in yaprakları yavaş yavaş dökülmeye başlar. Dökülen her yaprakla bir iblis serbest kalır. Elf Krallığı bununla başa çıkabilmek için türlü yollara başvurur. Sonunda üç genç İblislerden dünyayı kurtarmak için kendilerini yollara vururlar.


Başrollerinde Ivana Baquero, Manu Bennett. Austin Robert Butler, Poppy Drayton olan dizinin şuan yayınlanan 9 bölümü var. Gayet akıcı ve heyecanlı ilerliyor. Başroller iyi olmakla beraber ben esas kızı hiç sevmedim. :/ Bana biraz Nina Dobrev'i anımsattığı için de olabilir.
Esas oğlan Will'i daha önce nerede gördüm derken 2-3 bölüm Arrow'da oynadığını hatırladım. Kendisini pek sevdim. 

Fantastik yapımları seviyorsanız eğer bence bir şans verin :)

2 yorum:

  1. İlk bölümleri izlemiştim güzel bir dizi. Müzikleri de çok iyi. Yalnız benim için tek sorun dizinin biraz uzun olması, yoruyor beni :)

    YanıtlaSil